وبلاگ
 • 26 دی 1400
 • 0 نظر
 • 505 بازدید

آشنایی با ساعت های هوشمند

ما توضیح خواهیم داد که چه چیزی این ساعت ها را بسیار هوشمند می کند و انواع مختلف ساعت های هوشمند موجود را بررسی می کنیم.

فناوری هوشمند

دستگاه‌ها و سرویس‌های هوشمند اشیایی هستند که سیستم‌های رایانه‌ای در آنها تعبیه شده است. آنها معمولاً به اینترنت متصل هستند و در مقایسه با همتایان غیرهوشمند خود، عملکرد پیشرفته‌تری را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. این توانایی اضافی برای جمع آوری، پردازش و واکنش به محرک های دنیای واقعی چیزی است که آنها را باهوش می کند.
بخش دیگر چیزی که چیزی را هوشمند می کند، اتصال است، هم با کاربران و هم با دستگاه های دیگر. دستگاه های هوشمند دارای ویژگی ها و طراحی های بسیار متمرکز بر کاربر هستند و از سایر دستگاه های هوشمند کاربران بهره می برند. بنابراین اکنون می توانید از ساعت خود برای روشن کردن چراغ های خود استفاده کنید.

ساعت های هوشمند

ساعت هوشمند ساعتی است که علاوه بر ویژگی‌های ارائه شده توسط ساعت‌های استاندارد، قابلیت‌ها و اتصالات بیشتری را ارائه می‌دهد. آنها این کار را با گنجاندن یک سیستم کامپیوتری انجام می دهند که عملکرد معمولی مورد انتظار ما را انجام می دهد.
عنوان «ساعت هوشمند» تنها یک دستگاه را توصیف نمی کند، بلکه طیف وسیعی از دستگاه ها را با تنوع بسیار زیاد در طراحی و عملکردشان توصیف می کند. همه آنها برخی از عملکردهای یکسان را به اشتراک می گذارند، به همین دلیل است که عنوان مشترکی دارند.

ویژگی های مشترک عبارتند از:

 • تنظیم و پیگیری زمان
  نمایش زمان به کاربر
  تنظیم زنگ هشدار
  تولید خروجی زمانی که زنگ هشدار به صدا در می آید
  ردیابی GPS به نوعی

آنها همچنین دارای برخی از ویژگی های طراحی مشترک هستند:

 • روی مچ پوشیده شده است
  از یک بند برای بستن به کاربر استفاده کنید
  صفحه نمایش یا صفحه ساعت داشته باشید
  راهی برای کاربر برای ارائه ورودی عمدی داشته باشید، مانند:
  دکمه ها
  یک شماره گیری
  یک صفحه نمایش لمسی

انواع ساعت هوشمند

در مرحله بعدی ما بر روی یک نوع خاص از ساعت هوشمند تمرکز خواهیم کرد. در حال حاضر، بیایید نگاهی به دو دسته کلی از ساعت‌های هوشمند بیندازیم و مجموعه ویژگی‌ها و انتخاب‌های طراحی آن‌ها را بررسی کنیم تا ببینیم چگونه یک مورد استفاده را منعکس می‌کنند. 

ردیاب تناسب اندام

یکی از متداول‌ترین ویژگی‌هایی که در ساعت‌های هوشمند یافت می‌شود، ردیاب تناسب اندام یا سبک زندگی است.

ویژگی های رایجی که در این نوع ساعت ها یافت می شود عبارتند از:

 • مانیتور ضربان قلب
  گام شمار
  یادآوری های کم تحرک
  جمع آوری داده ها
  مشاوره در مورد چگونگی بهبود
  آنها همچنین برخی از ویژگی های طراحی خاص را به اشتراک می گذارند:
  ضدآب
  مچ بند ساخته شده از نایلون یا مشابه
  باریک
  عمر باتری طولانی

برندی که بیشتر مترادف با این نوع ساعت هوشمند است fitbit است. ساعت های آنها به طور هدفمند کوچک و کاملا ضد آب هستند. 

یک ابزار جذاب برای ورزشکاران

ورزش یک حوزه تجاری بزرگ برای تولید کنندگان ساعت های هوشمند است. بسته به ورزشی که انجام می دهید (چه گلف، دویدن، کراس فیت، دوچرخه سواری، تناسب اندام، شنا )، می توانید ساعت هوشمند مناسب خود را خریداری کنید.

ساعت باید ضربان قلب شما را کنترل کند، قدم‌ها و کالری‌هایی را که می‌سوزانید، سرعت، دمای بدن و حتی سطح اکسیژن در جریان خون شما را بشمارد و البته، بسیاری از ساعت‌های هوشمند موجود هستند که ضد آب هستند و از شنا و سایر فعالیت‌های مرتبط با آب پشتیبانی می‌کنند.

همراه تلفن

همچنین ساعت‌های هوشمند زیادی وجود دارند که با تلفن همراه شما جفت می‌شوند و دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌هایی هستند که با ویژگی‌های گوشی تعامل دارند.

آنها شامل:

 • بلوتوث
  نمایش و پاسخ به پیام ها
  تعامل با برنامه های تلفن شما (مانند پرش از آهنگ های موسیقی یا چک کردن ایمیل ها)
  کنترل صدا
  اطلاعیه

این ساعت ها تمایل دارند ویژگی های طراحی بیشتری را با همتایان تلفن خود به اشتراک بگذارند تا با یکدیگر. همانطور که گفته شد، آنها برخی از ویژگی های طراحی مشترک دارند:

 • نمایشگرهای بزرگتر
  مسکن حجیم تر
  طیف وسیعی از رنگ ها
  طیف وسیعی از تسمه ها
  دکمه ها و کنترل های برجسته تر

برجسته ترین ساعت هوشمند از این نوع باید اپل واچ باشد. این یکی از اولین ساعت های متصل به اینترنت بود و مطمئناً ساعتی است که بیشترین محبوبیت را دارد. اپل واچ دارای سبک بصری با سری آیفون های این شرکت است که پیش از عرضه این ساعت به مد تبدیل شده بودند.

چگونه ساعت های هوشمند بهتر از تلفن های هوشمند هستند:

حمل آنها راحت تر است. گوشی جاگیر است و نیاز به مراقبت دارد.اما با یک ساعت، به طور ایمن به مچ دست شما بسته می‌شود و می‌توانید بدون مراقبت به کار خود ادامه دهید. آمار نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر ساعت های هوشمند به طور پیوسته محبوبیت پیدا کرده‌اند.

ساعت هوشمند شما نیز در دسترس تر است. به جای اینکه دست به کیف یا جیب خود بزنید، قفل گوشی خود را باز کنید و غیره، به تمام برنامه‌ها و داده‌های خود دسترسی فوری دارید.
یک ساعت هوشمند می تواند به عنوان یک ردیاب تناسب اندام عمل کند و بسیار دقیق تر از یک تلفن همراه باشد.
اگر فرد فعالی هستید، یک ساعت هوشمند می‌تواند به شما کمک کند بدون از دست دادن دقیقه‌های ارزشمند در ارتباط بمانید. به عنوان مثال، وقتی در حال اجرا هستید، و اعلانی را در هدفون خود می شنوید، باید اجرا را متوقف کنید و گوشی خود را از آن خارج کنید تا بررسی کنید که اعلان چه می گوید. با یک ساعت هوشمند، می‌توانید به سرعت به مچ دست خود نگاه کنید، بدون اینکه نیازی به توقف کاری که انجام می‌دهید باشد.

اما پس از آن، ساعت های هوشمند در مقایسه با گوشی های هوشمند دارای معایبی نیز هستند:

اولین و واضح ترین مورد اندازه صفحه نمایش شما است. با استفاده از ساعت‌های هوشمند، شرکت‌ها برای بزرگ‌تر کردن صفحه‌نمایش و نمایش بهتر اطلاعات تلاش می‌کنند. اما تنها اندازه صفحه نمایش محدودی وجود دارد که می توانید با یک ساعت هوشمند دریافت کنید. 
یکی دیگر از مشکلات ساعت های هوشمند این است که اندازه کوچکتر برابر با منبع تغذیه کوچکتر است. اکثر کاربران ساعت های هوشمند (حتی کسانی که از برندهای بزرگی مانند اپل یا سامسونگ خرید می کنند) از عمر باتری محدود دستگاه خود شکایت دارند.
بسته به میزان استفاده از دستگاه خود، یک ساعت هوشمند با کیفیت مناسب باید کار شما را انجام دهد، اما اگر در طول روز به شدت به آن تکیه می کنید، ممکن است تلفن مناسب تر باشد، زیرا سخت افزار پیشرفته تری دارد.

جستجو کردن

دسته های برتر