وبلاگ
  • 01 دی 1400
  • 0 نظر
  • 586 بازدید

راهنمای خرید شارژر فندکی برای خودرو

در حالی که بسیاری از خودروهای مدرن و سایر وسایل نقلیه دارای پورت‌های USB داخلی برای شارژ تلفن‌ها و تبلت‌های شما هستند، اما اغلب سریع‌ترین سرعت شارژ را ارائه نمی‌دهند. بنابراین ایده خوبی است که چند دلار سرمایه گذاری کنید و یک شارژر مخصوص خودرو تهیه کنید که بتواند گوشی هوشمند شما را سریع شارژ کند. این شارژرها به یک درگاه 12 ولتی/24 ولتی (یا فندکی) وصل می شوند و همچنین می توانند برای شارژ کردن تبلت و لپ تاپ شما استفاده شوند. شارژر اختصاصی ماشین برای تلفن شما نیز مفید است اگر سواری شما قدیمی تر باشد و دارای پورت USB نباشد.

این دستگاه های کوچک تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. برخی دارای چراغ نشانگر هستند، برخی دیگر دارای درگاه های روشن هستند. برخی از آنها قابلیت شارژ سریع را برای دستگاه هایی دارند که از آن پشتیبانی می کنند، برخی دیگر این قابلیت را ندارند. با این حال، یکی از ویژگی‌هایی که همه آن‌ها به اشتراک می‌گذارند، دو درگاه USB است. یعنی زمان شارژر ماشین تک پورت خیلی گذشته است.

نحوه انتخاب شارژر فندکی ماشین برای دستگاه الکترونیکی خود

قبل از خرید شارژر فندکی ماشین برای تلفن یا لپ تاپ خود، ایده خوبی است که بررسی کنید دستگاه شما از کدام استاندارد شارژ سریع پشتیبانی می کند. در گوشی‌ها، می‌توان به شارژ سریع کوالکام، تحویل برق USB (PD)، منبع تغذیه قابل برنامه‌ریزی USB PD 3.0 (PPS)، شارژ سریع تطبیقی و موارد دیگر اشاره کرد. با این حال، در لپ‌تاپ‌ها، معمولاً USB PD دریافت می‌کنید. شما باید مطمئن شوید که شارژر خودرویی که می‌خرید از استاندارد شارژ سریع دستگاه شما پشتیبانی می‌کند. در غیر این صورت، در حالی که ممکن است دستگاه شما هنوز شارژ شود، سریع ترین سرعت شارژ را نخواهد داشت.

نکته دیگری که باید بررسی کنید حداکثر وات پشتیبانی شده توسط دستگاه شما برای سریعترین سرعت شارژ است. به عنوان مثال، برخی از تلفن ها فقط می توانند از شارژ سریع 18 واتی پشتیبانی کنند، در حالی که برخی دیگر می توانند از شارژ سریع 25 واتی یا بیشتر پشتیبانی کنند. بنابراین یک شارژر فندکی خودرو را بر اساس استاندارد شارژ سریع و حداکثر وات پشتیبانی شده توسط دستگاه خود انتخاب کنید.

در نهایت، کابل USB که برای شارژ تلفن یا لپ تاپ خود استفاده می کنید به همان اندازه مهم است. اگر کابل شما نمی تواند سرعت شارژ سریع را پشتیبانی کند، گوشی شما حتی با یک شارژر سریع به سرعت شارژ نمی شود. بنابراین، مطمئن شوید که یک کابل USB سازگار انتخاب کنید. 

بهترین شارژر فندکی ماشین برای گوشی و لپ تاپ شما

توصیه های ما برای بهترین شارژرهای خودرو بر اساس استاندارد شارژ سریع آنها تقسیم می شود. قابل ذکر است، برخی از استانداردهای شارژ سریع، سازگاری متقابل را ارائه می دهند. به عنوان مثال، QuickCharge 4.0، 4+ و 5 Qualcomm با مشخصات USB PD سازگار است. به طور مشابه، استانداردهای شارژ سریع هوآوی و سامسونگ با USB PD نیز کار می کنند. بنابراین اگر دستگاهی با پشتیبانی از QuickCharge 4 یا Huawei SuperCharge دارید، می‌توانید با شارژرهای USB PD سریع‌تر شارژ کنید.

در شارژر فندکی ماشین به دنبال چه چیزی باشیم؟

بدون تجهیزات آزمایشی، ارزیابی اینکه آیا آنچه را که برای آن هزینه کرده اید دریافت می کنید یا خیر، دشوار است. برای کسانی که دارای شارژ سریع 2.0-، 3.0- یا دستگاه سازگار با PD هستند، مطمئن شوید که شارژر فندکی خودرو برای آن مشخصات تأیید شده است. این می تواند تفاوت زیادی در مدت زمان شارژ دستگاه شما ایجاد کند.

جستجو کردن

دسته های برتر