وبلاگ
  • 12 دی 1400
  • 0 نظر
  • 580 بازدید

مزایای استفاده از جاروبرقی رباتی

بدون شک، جاروبرقی یکی از کارهای خانه است که معمولاً تا آنجا که می توانید به تعویق می اندازید. این کارنه تنها خسته کننده است، بلکه زمان و انرژی زیادی را نیز مصرف می کند. بنابراین برای اکثر صاحبان خانه، سرمایه گذاری در جاروبرقی ربات یک نجات واقعی است. این به شما این امکان را می دهد که کفپوش خود را بدون هیچ تلاشی تمیز کنید.

جاروبرقی رباتی دقیقا چیست؟

جاروبرقی های رباتیک دستگاه های مستقلی هستند. آنها برای تمیز کردن کف‌پوش‌ها، کاشی‌ها و فرش‌های شما از انواع کثیفی‌ها و زباله‌ها جاروبرقی‌های معمولی هستند. بزرگترین تفاوت این است که این ربات ها می توانند میزان تمیز کردن روزانه شما را کاهش دهند.

جاروبرقی ربات اولین بار در اواخر دهه 90 معرفی شد. در ابتدا، صاحبان خانه به خوبی به فناوری جدید واکنش نشان ندادند. اما به دلیل نوآوری در دو دهه اخیر همراه با افزایش مداوم گجت‌های خانه هوشمند، آنها به یک ابزار تمیزکننده محبوب برای خانه‌ها تبدیل شده‌اند.

در چند سال گذشته، ما شاهد انتخاب گسترده ای از جاروبرقی های کف خانه و مدل های مقرون به صرفه تری بوده ایم. از این رو، صاحبان خانه علاقه بیشتری به خرید یک جاروبرقی هوشمند برای خانه خود پیدا کرده اند. اما بزرگترین دلیل  برای تمیز کردن کف های خود بدون نیاز به کمک شما است.

چرا باید جاروبرقی رباتیک بخرم؟

با استفاده از جاروبرقی هوشمند می‌توانید تلاش فیزیکی و زمانی را که صرف تمیز نگه داشتن کف‌هایتان می‌کنید، به طور موثر کاهش دهید. اگرچه کمی پرهزینه است، اما طیف گسترده ای از مزایای را ارائه می دهد که سرمایه گذاری شما را توجیه می کند.

همچنین دارای مهارت های عالی در تمیز کردن زمین است. این روش که به عنوان تمیز کردن هوشمند شناخته می شود، می تواند بسیار بیشتر از آنچه جاروبرقی عمودی سنتی شما می تواند ارائه دهد انجام دهد و نیازی به دخالت شما ندارد.

مزایای داشتن جاروبرقی روباتی

اگر به دنبال جاروبرقی روباتیک هستید، دانستن مزایایی که باید از آن انتظار داشته باشید می تواند به انتخاب شما کمک کند. همچنین، بهتر است یاد بگیرید که چگونه از یک ربات به روشی مؤثر استفاده کنید تا از کاربرد مناسب و اثرات طولانی مدت آن در خانه خود مطلع شوید.

راحتی در استفاده

کار با جاروبرقی های هوشمند بسیار آسان است. هنگامی که دستگاه خود را برای تمیز کردن یک فضای خاص برنامه ریزی می کنید و تایمر آن را در زمان شروع مشخصی تنظیم می کنید، عملاً به تنهایی کار می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ربات خود را روی زمین خود در نقطه شروع درست قرار دهید، و تمام.

همچنین، بسیاری از مدل ها در طول سال ها دستخوش پیشرفت های اساسی شده اند. آنها برای خودتنظیمی ساخته شده اند و تقریباً بی اشتباه هستند.

نقص های کمتر تنها یکی از مزایای مدل های جدید جاروبرقی ربات مانند جارو برقی هوشمند انکر است. علاوه بر این، بهبود عملکرد نیز به یک ویژگی استاندارد با جاروبرقی های ربات جدید تبدیل شده است. در جایی که مدل های قبلی نتوانستند زباله های سنگین را جمع کنند، مدل های بعدی مکشی دارند که با جاروهای استاندارد رقابت می کند.

عملکرد 

یکی از مهم‌ترین نقاط قوت روبوک‌ها این است که می‌توانند بدون کمک شما، کف‌های شما را تقریباً به طور کامل جاروبرقی بکشند. فقط باید آن را در حین حرکت روشن و خاموش کنید. جدا از فناوری رباتیک یکپارچه در طراحی جاروبرقی، این دستگاه ها دارای حسگرهای ناوبری نیز هستند. این مانع از افتادن لبه ها و برخورد آنها به موانع می شود.

از طرف دیگر، سنسورهای کثیفی آنها به آنها کمک می کند تا تمام مناطق کثیف را شناسایی کنند. سپس آن مناطق را به طور خودکار پاک می کنند. از نظر شارژ مجدد، دستگاه شما پس از اتمام باتری به طور خودکار به داک خود باز می گردد. پس از شارژ کامل کار خود را از سر می گیرد.

تعمیر و نگهداری کم

در مقایسه با جاروبرقی‌های معمولی، جاروبرقی‌های روباتی تنها به حداقل نگهداری نیاز دارند. این دستگاه ها معمولا با استفاده از موادی با کیفیت بالاتر ساخته می شوند. آنها همچنین قرار است سالها خدمت کنند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که ظرف آن را خالی کنید یا کیسه آن را مرتباً تعویض کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که طبقات شما از موانع و درهم و برهمی و سایر مواردی که ممکن است به واحد شما آسیب بزند، خالی باشد.

برنامه نظافت خود را مشخص کنید

با زندگی پرمشغله و گاهی پر استرس، آخرین چیزی که می خواهید این است که نگران باشید که خانه خود را تمیز نگه دارید. پاک کننده های رباتیک این مشکل را برطرف می کنند زیرا می توانید آنها را برای جاروبرقی در زمان یا روز خاصی برنامه ریزی کنید. واحد شما می تواند در طول زندگی خود و حتی زمانی که در تعطیلات هستید تمیز کند.

در زمان و انرژی شما صرفه جویی می کند

دیگر نیازی به کشیدن آن جاروبرقی سنگین در اندازه کامل نیست. شما می توانید به سادگی از گوشی هوشمند خود برای تمیز کردن کفپوش های خود استفاده کنید. شما مجبور نیستید چیزی را فشار دهید یا حتی تماشا کنید که کجا می رود.

این به ویژه اگر در خانه خود حیوانات خانگی یا بچه هایی دارید مفید است زیرا انرژی بیشتری برای آنها خواهید داشت. همچنین می توانید دستگاه خود را برای تمیز کردن بعداً برنامه ریزی کنید. به علاوه، می‌توانید آن را در الگوهای خاصی جاروبرقی تنظیم کنید و اگر صاحب خانه شلوغی هستید، راحت‌تر می‌شود.

قابلیت اتصال به وای فای

اکنون می توانید جاروهای رباتیک را به صورت بی سیم به هاب منزل خود متصل کنید. این بدان معنی است که شما می توانید دستگاه خود را با استفاده از کنترل صوتی یا از طریق برنامه تلفن هوشمند آن کنترل کنید. شما همچنین می توانید به آن متصل شوید حتی زمانی که خارج از منزل هستید.

شما می توانید مرزهای مجازی را تعیین کنید

نگرانی خود را از افتادن جاروبرقی ربات از پله ها، ضربه زدن به اشیا یا آسیب رساندن به دیوارها کنار بگذارید. شما می توانید این ماشین ها را برای تنظیم دیوارهای مجازی برنامه ریزی کنید. این ویژگی موانعی ایجاد می کند که واحد شما قادر به عبور از آنها نخواهد بود. خطر آسیب رساندن به مبلمان و دستگاه شما را از بین می برد. علاوه بر این، از رفتن جاروبرقی روباتیک شما به داخل یا خارج از مناطق ممنوعه خانه شما جلوگیری می کند.

جستجو کردن

دسته های برتر